Cree Inc. XPLAWT-02-0000-000LU60E8
XPLAWT-02-0000-000LU60E8 picture photo
Mfg. Part Number
XPLAWT-02-0000-000LU60E8
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
Datasheet Download
XPLAWT-02-0000-000LU60E8.pdf
Availability of XPLAWT-02-0000-000LU60E8
QUANTITY
XPLAWT-02-0000-000LU60E8 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPLAWT-02-0000-000LU60E8
Internal Part NumberEIS-XPLAWT-02-0000-000LU60E8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K
Flux @ 85°C, Current - Test390 lm (380 lm ~ 400 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test1.05A
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test126 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80 (Typ)
Current - Max3A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPLAWT-02-0000-000LU60E8
Related LinksXPLAWT-02-00, XPLAWT-02-0000-000LU60E8 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPLAWT-02-0000-000LU60E8 Details Description
Related parts for XPLAWT-02-0000-000LU60E8
CBL RIBN 9COND 0.050 BLACK 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK SOURCE QUAD DIFF 20-TSSOP datasheet.pdf
SLEEVING BRAIDED NYLON BLK 250' datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 200V RADIAL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
S3,STR,BF,USF,RIV datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 0.5A datasheet.pdf