Cree Inc. XPLAWT-02-0000-000UT50Z8
XPLAWT-02-0000-000UT50Z8 picture photo
Mfg. Part Number
XPLAWT-02-0000-000UT50Z8
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
Datasheet Download
XPLAWT-02-0000-000UT50Z8.pdf
Availability of XPLAWT-02-0000-000UT50Z8
QUANTITY
XPLAWT-02-0000-000UT50Z8 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPLAWT-02-0000-000UT50Z8
Internal Part NumberEIS-XPLAWT-02-0000-000UT50Z8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K
Flux @ 85°C, Current - Test270 lm (260 lm ~ 280 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test1.05A
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test87 lm/W
CRI (Color Rendering Index)90
Current - Max3A
Viewing Angle125°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead, Exposed Pad
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPLAWT-02-0000-000UT50Z8
Related LinksXPLAWT-02-00, XPLAWT-02-0000-000UT50Z8 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPLAWT-02-0000-000UT50Z8 Details Description
Related parts for XPLAWT-02-0000-000UT50Z8
IC ADC 12BIT W/BUFF REF 28-CDIP datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 1.5K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 180 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
OMNI ANTENNA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf