Xilinx XQ4005E-3PG196N
XQ4005E-3PG196N picture photo
Mfg. Part Number
XQ4005E-3PG196N
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
QML High-Reliability FPGAs IC
Datasheet Download
XQ4005E-3PG196N.pdf
Availability of XQ4005E-3PG196N
QUANTITY
XQ4005E-3PG196N Order Process
Ship out your order
Specifications of XQ4005E-3PG196N
Internal Part NumberEIS-XQ4005E-3PG196N
Delivery TimeIn stock, ship XQ4005E-3PG196N today.
SeriesXQ4005E
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XQ4005E-3PG196N
Alternative Part (Replacement)EIS-XQ4005E-3PG196N
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXQ4005E, XQ4005E-3PG196N Datasheet, Xilinx Distributor
XQ4005E-3PG196N Details Description
Related parts for XQ4005E-3PG196N
FUSE BOARD MOUNT 6.3A 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 1.24 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CAP CER 180PF 250V C0G 0603 datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 6.2 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 5.6UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf