Xilinx XQ4028E-3PG196N
XQ4028E-3PG196N picture photo
Mfg. Part Number
XQ4028E-3PG196N
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
QML High-Reliability FPGAs IC
Datasheet Download
XQ4028E-3PG196N.pdf
Availability of XQ4028E-3PG196N
QUANTITY
XQ4028E-3PG196N Order Process
Ship out your order
Specifications of XQ4028E-3PG196N
Internal Part NumberEIS-XQ4028E-3PG196N
Delivery TimeIn stock, ship XQ4028E-3PG196N today.
SeriesXQ4028E
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XQ4028E-3PG196N
Alternative Part (Replacement)EIS-XQ4028E-3PG196N
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXQ4028E, XQ4028E-3PG196N Datasheet, Xilinx Distributor
XQ4028E-3PG196N Details Description
Related parts for XQ4028E-3PG196N
BATTERY PK 7.5V D SIZE ALKALINE datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
FOAM STATIC DISS 43 BTM PAD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 680K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf