Xilinx XQC300-4BG256M
XQC300-4BG256M picture photo
Mfg. Part Number
XQC300-4BG256M
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC
Datasheet Download
XQC300-4BG256M.pdf
Availability of XQC300-4BG256M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XQC300-4BG256M Order Process
Ship out your order
Specifications of XQC300-4BG256M
Internal Part NumberEIS-XQC300-4BG256M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XQC300-4BG256M today.
SeriesXQC300-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XQC300-4BG256M
Alternative Part (Replacement)EIS-XQC300-4BG256M
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXQC300-, XQC300-4BG256M Datasheet, Xilinx Distributor
XQC300-4BG256M Details Description
Related parts for XQC300-4BG256M
IC REG BUCK 3.3V 0.5A 8-SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 4.5A E-LINE datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 35MA SOT89-3 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 55W STER D 32SO datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf