Susumu RG1005N-3092-B-T5
RG1005N-3092-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3092-B-T5
Brief Description
RES SMD 30.9KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3092-B-T5.pdf
Availability of RG1005N-3092-B-T5
QUANTITY
RG1005N-3092-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3092-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3092-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3092-B-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-3092-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3092-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-3092-B-T5
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LAMP INCAND T1.5 GLASS WEDGE 14V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 92K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf