Xilinx XQC300-4BG560N
XQC300-4BG560N picture photo
Mfg. Part Number
XQC300-4BG560N
Brief Description
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC
Datasheet Download
XQC300-4BG560N.pdf
Availability of XQC300-4BG560N
QUANTITY
XQC300-4BG560N Order Process
Ship out your order
Specifications of XQC300-4BG560N
Internal Part NumberEIS-XQC300-4BG560N
Delivery TimeIn stock, ship XQC300-4BG560N today.
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XQC300-4BG560N
Alternative Part (Replacement)EIS-XQC300-4BG560N
Related LinksXQC300-, XQC300-4BG560N Datasheet, Xilinx Distributor
XQC300-4BG560N Details Description
Related parts for XQC300-4BG560N
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.2 OHM 5% 5W datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A 2DSN datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5VOUT 10W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT PIN datasheet.pdf