Xilinx XQVR1000-2CG560V
XQVR1000-2CG560V picture photo
Mfg. Part Number
XQVR1000-2CG560V
Brief Description
XILINX IC XQVR1000-2CG560V Available
Datasheet Download
XQVR1000-2CG560V.pdf
Availability of XQVR1000-2CG560V
QUANTITY
XQVR1000-2CG560V Order Process
Ship out your order
Specifications of XQVR1000-2CG560V
Internal Part NumberEIS-XQVR1000-2CG560V
Delivery TimeIn stock, ship XQVR1000-2CG560VXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXQVR1000
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XQVR1000-2CG560V
Alternative Part (Replacement)EIS-XQVR1000-2CG560V
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryQPro Virtex 2.5V Radiation-Hardened FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type QPro Virtex 2.5V Radiation-Hardened FPGAs
Related LinksXQVR1000, XQVR1000-2CG560V Datasheet, Xilinx Distributor
XQVR1000-2CG560V Details Description
Related parts for XQVR1000-2CG560V
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1/4" datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES 47K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf