Murata Electronics North America XRCGB25M000F3M00R0
XRCGB25M000F3M00R0 picture photo
Mfg. Part Number
XRCGB25M000F3M00R0
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 6pF 150 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
XRCGB25M000F3M00R0.pdf
Availability of XRCGB25M000F3M00R0
QUANTITY
XRCGB25M000F3M00R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of XRCGB25M000F3M00R0
Internal Part NumberEIS-XRCGB25M000F3M00R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXRCGB Series Crystal Resonators
FamilyCrystals
SeriesXRCGB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±40ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRCGB25M000F3M00R0
Related LinksXRCGB25M0, XRCGB25M000F3M00R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
XRCGB25M000F3M00R0 Details Description
Related parts for XRCGB25M000F3M00R0
RES SMD 33K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 558V 1.2KA 2-SMD J-LEAD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB16 M25 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
PLUG 5.08MM 11POS DIN RAIL datasheet.pdf