Murata Electronics North America XRCGB30M000F0G00R0
XRCGB30M000F0G00R0 picture photo
Mfg. Part Number
XRCGB30M000F0G00R0
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 100ppm 6pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
XRCGB30M000F0G00R0.pdf
Availability of XRCGB30M000F0G00R0
QUANTITY
XRCGB30M000F0G00R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of XRCGB30M000F0G00R0
Internal Part NumberEIS-XRCGB30M000F0G00R0
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±100ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRCGB30M000F0G00R0
Related LinksXRCGB30M0, XRCGB30M000F0G00R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
XRCGB30M000F0G00R0 Details Description
Related parts for XRCGB30M000F0G00R0
IC PROGRAM 2.800V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.4KV 300A DO205 datasheet.pdf
RES SMD 60.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CABLE USB TO SRL I/O INTERFACE datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 4SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 11.5A 8SOIC datasheet.pdf