Murata Electronics North America XRCGB48M000F4M00R0
XRCGB48M000F4M00R0 picture photo
Mfg. Part Number
XRCGB48M000F4M00R0
Brief Description
Crystal 48.0000MHz 45ppm 6pF 100 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
XRCGB48M000F4M00R0.pdf
Availability of XRCGB48M000F4M00R0
QUANTITY
XRCGB48M000F4M00R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of XRCGB48M000F4M00R0
Internal Part NumberEIS-XRCGB48M000F4M00R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXRCGB Series Crystal Resonators
FamilyCrystals
SeriesXRCGB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency48MHz
Frequency Stability±40ppm
Frequency Tolerance±45ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRCGB48M000F4M00R0
Related LinksXRCGB48M0, XRCGB48M000F4M00R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
XRCGB48M000F4M00R0 Details Description
Related parts for XRCGB48M000F4M00R0
CAP PUSHBUTTON SQUARE RED datasheet.pdf
MODULE 6A 2.2/5.5V HZ T/H 10DIP datasheet.pdf
RES MO 1W 200 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS R/A .050" GOL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
ATP TOOLING KIT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf