Omron Automation & Safety XW2C-20G6-IO16
XW2C-20G6-IO16 picture photo
Mfg. Part Number
XW2C-20G6-IO16
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
TERMINAL BLOCK 20POS PLC IN/OUT
Datasheet Download
XW2C-20G6-IO16.pdf
Availability of XW2C-20G6-IO16
QUANTITY
XW2C-20G6-IO16 Order Process
Ship out your order
Specifications of XW2C-20G6-IO16
Internal Part NumberEIS-XW2C-20G6-IO16
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XW2C-20G6-IO16
Related LinksXW2C-20, XW2C-20G6-IO16 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
XW2C-20G6-IO16 Details Description
Related parts for XW2C-20G6-IO16
CAP ALUM 47000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20UNF 2B 1-5V datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20 UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 147 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.412 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 2506 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES 0.003 OHM 5W 1% 4SIP datasheet.pdf