SunLED XZ89S1-NC22BC
XZ89S1-NC22BC picture photo
Mfg. Part Number
XZ89S1-NC22BC
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED WHITE CLEAR 2SMD R/A
Datasheet Download
XZ89S1-NC22BC.pdf
Availability of XZ89S1-NC22BC
QUANTITY
XZ89S1-NC22BC Order Process
Ship out your order
Specifications of XZ89S1-NC22BC
Internal Part NumberEIS-XZ89S1-NC22BC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating1690mcd
Lens Style/SizeRectangle with Flat Top, 2.20mm x 0.56mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.3V
Current - Test20mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Wavelength - Dominant-
Wavelength - Peak-
Features-
Package / Case2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package2-SMD
Size / Dimension2.86mm L x 1.40mm W
Height (Max)0.80mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XZ89S1-NC22BC
Related LinksXZ89S1, XZ89S1-NC22BC Datasheet, SunLED Distributor
XZ89S1-NC22BC Details Description
Related parts for XZ89S1-NC22BC
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 9V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 16A TO-264AA datasheet.pdf
CONN SKT 2MM IDC 4POS 24-26AWG datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EUROBLOCK 6POS 5MM BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 300MA 1.1 OHM datasheet.pdf