Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0007190R000B9L
Y0007190R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0007190R000B9L
Brief Description
RES 190 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y0007190R000B9L.pdf
Availability of Y0007190R000B9L
QUANTITY
Y0007190R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0007190R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y0007190R000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)190
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0007190R000B9L
Y0007190R000B9L Details Description
Related parts for Y0007190R000B9L
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 80MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
CONN SOCKET 200POS DDRII SODIMM datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC SMA datasheet.pdf
VARISTOR 14.4V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
WASHER FLAT M2 NYLON datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS CABLE SKT datasheet.pdf