Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0013920K000B9L
Y0013920K000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0013920K000B9L
Brief Description
RES 920K OHM 1W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y0013920K000B9L.pdf
Availability of Y0013920K000B9L
QUANTITY
Y0013920K000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0013920K000B9L
Internal Part NumberEIS-Y0013920K000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)920k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension1.200" L x 0.260" W (30.48mm x 6.60mm)
Height0.413" (10.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0013920K000B9L
Y0013920K000B9L Details Description
Related parts for Y0013920K000B9L
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 3.5NS 44TQFP datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
IC CURRENT SHUNT MONITOR 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC SMB datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS CABLE SKT datasheet.pdf
HDMSMPR055F070FK datasheet.pdf
RES SMD 0.003 OHM 1% 5W 3921 datasheet.pdf