Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0024100R000B9L
Y0024100R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0024100R000B9L
Brief Description
RES 100 OHM .3W .1% RADIAL
Datasheet Download
Y0024100R000B9L.pdf
Availability of Y0024100R000B9L
QUANTITY
Y0024100R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0024100R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y0024100R000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0024100R000B9L
Y0024100R000B9L Details Description
Related parts for Y0024100R000B9L
OPTO SENSOR 5MM LT/DARKON TRANS datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CTRLR PWR FACTOR 0.5V 8-DIP datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
FIXED IND 72NH 400MA 490 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
UM MAT RAMP TRIM ALUM datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 1W DO204AL datasheet.pdf