Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0028100R000T9L
Y0028100R000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0028100R000T9L
Brief Description
RES 100 OHM 1W 0.01% AXIAL
Datasheet Download
Y0028100R000T9L.pdf
Availability of Y0028100R000T9L
QUANTITY
Y0028100R000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0028100R000T9L
Internal Part NumberEIS-Y0028100R000T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.01%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0028100R000T9L
Y0028100R000T9L Details Description
Related parts for Y0028100R000T9L
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 45V 0.1A 6TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 25POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BS2E INTERPRETER CHIP 28-SSOP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 14S datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
POWERWHITE LV WW WIDE OPTIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OSC MEMS 27MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf