Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0058681R000B9L
Y0058681R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0058681R000B9L
Brief Description
RES 681 OHM 0.3W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
Y0058681R000B9L.pdf
Availability of Y0058681R000B9L
QUANTITY
Y0058681R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0058681R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y0058681R000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0058681R000B9L
Y0058681R000B9L Details Description
Related parts for Y0058681R000B9L
IC ADC 10BIT 400KSPS 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
CBL RIBN 14COND TWIST-PAIR 300' datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 62POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 60POS datasheet.pdf
CONN FPC TOP 17POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 7.5V 10W datasheet.pdf