Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y006034K4000B9L
Y006034K4000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y006034K4000B9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 34.4K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
Y006034K4000B9L.pdf
Availability of Y006034K4000B9L
QUANTITY
Y006034K4000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y006034K4000B9L
Internal Part NumberEIS-Y006034K4000B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVTA
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y006034K4000B9L
Y006034K4000B9L Details Description
Related parts for Y006034K4000B9L
CONN HEADER .100 SINGL STR 5POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
INDICATOR 110V 8MM PROMINENT RED datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 59 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf