Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007510K2000T9L
Y007510K2000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y007510K2000T9L
Brief Description
RES 10.2K OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y007510K2000T9L.pdf
Availability of Y007510K2000T9L
QUANTITY
Y007510K2000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007510K2000T9L
Internal Part NumberEIS-Y007510K2000T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007510K2000T9L
Y007510K2000T9L Details Description
Related parts for Y007510K2000T9L
MMIC AMP 1.5GHZ SOT26 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB9 DIECAST STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
3M 4646 VHB 3/4" CIR -250/PACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
3V PH.MODULE 40KHZ S.VIEW datasheet.pdf