Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007547K0000B9L
Y007547K0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y007547K0000B9L
Brief Description
RES 47K OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y007547K0000B9L.pdf
Availability of Y007547K0000B9L
QUANTITY
Y007547K0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007547K0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y007547K0000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007547K0000B9L
Y007547K0000B9L Details Description
Related parts for Y007547K0000B9L
CONN HEADER .100 SINGL R/A 30POS datasheet.pdf
IC PREAMP RGB 150MHZ 24-DIP datasheet.pdf
IC PROM SER 5000 I-TEMP 8-DIP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SOT883 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 500' datasheet.pdf
68 50SR CABLE PLUG SUB-ASSY datasheet.pdf
CAP 1000 UF 20% 16 V datasheet.pdf