Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007830K0000A9L
Y007830K0000A9L picture photo
Mfg. Part Number
Y007830K0000A9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 30K OHM .3W .05% RADIAL
Datasheet Download
Y007830K0000A9L.pdf
Availability of Y007830K0000A9L
QUANTITY
Y007830K0000A9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007830K0000A9L
Internal Part NumberEIS-Y007830K0000A9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVHP100
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007830K0000A9L
Y007830K0000A9L Details Description
Related parts for Y007830K0000A9L
CONN HEADER 2MM SINGLE STR 36POS datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.7A 5DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN BOARD STKR HDR 6POS 2.54MM datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.49 OHM 1% 10W datasheet.pdf
DIN-POWER KODIERPIN ROT F datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 9C S 72" YEL JACKP datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf