Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0078400R000V0L
Y0078400R000V0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0078400R000V0L
Brief Description
RES 400 OHM .3W .005% RADIAL
Datasheet Download
Y0078400R000V0L.pdf
Availability of Y0078400R000V0L
QUANTITY
Y0078400R000V0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0078400R000V0L
Internal Part NumberEIS-Y0078400R000V0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)400
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0078400R000V0L
Y0078400R000V0L Details Description
Related parts for Y0078400R000V0L
DEMO BOARD FOR ADS831E datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 24SOIC datasheet.pdf
CBS CUP-DUAL TEARDROP 3/16" datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
IC PANEL METER 3.5 DIG 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 145MA 6.1 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MOD 2 PIN HEADER 50 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf