Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0101830R000F9L
Y0101830R000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0101830R000F9L
Brief Description
RES 830 OHM 1W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y0101830R000F9L.pdf
Availability of Y0101830R000F9L
QUANTITY
Y0101830R000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0101830R000F9L
Internal Part NumberEIS-Y0101830R000F9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)830
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height0.413" (10.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0101830R000F9L
Y0101830R000F9L Details Description
Related parts for Y0101830R000F9L
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 129 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 16POS datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf