Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y070622R0000F0L
Y070622R0000F0L picture photo
Mfg. Part Number
Y070622R0000F0L
Brief Description
RES 22 OHM .4W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y070622R0000F0L.pdf
Availability of Y070622R0000F0L
QUANTITY
Y070622R0000F0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y070622R0000F0L
Internal Part NumberEIS-Y070622R0000F0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Height0.310" (7.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y070622R0000F0L
Y070622R0000F0L Details Description
Related parts for Y070622R0000F0L
RES 15 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC QUAD 2-1 DATA MUX 16-SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Female Sockets 20 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK R87-60 CONFIG datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 18 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf