Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y070647R0000F9L
Y070647R0000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y070647R0000F9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 47 OHM .4W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y070647R0000F9L.pdf
Availability of Y070647R0000F9L
QUANTITY
Y070647R0000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y070647R0000F9L
Internal Part NumberEIS-Y070647R0000F9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVAR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Height0.310" (7.87mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y070647R0000F9L
Y070647R0000F9L Details Description
Related parts for Y070647R0000F9L
RELAY TELECOM DPDT 1A 6V datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO 9POS .100 TIN datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
RES 36.1K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 45A ADD-A-PAK datasheet.pdf