Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0785122R000T9L
Y0785122R000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0785122R000T9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 122 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0785122R000T9L.pdf
Availability of Y0785122R000T9L
QUANTITY
Y0785122R000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0785122R000T9L
Internal Part NumberEIS-Y0785122R000T9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesS
PackagingBulk
Resistance (Ohms)122
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0785122R000T9L
Y0785122R000T9L Details Description
Related parts for Y0785122R000T9L
IDC CABLE - MKS34K/MC34F/MPD34K datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RECEPT WRAPOST .015-.025".468"L datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR OVER/UND 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
CONN FML 40POS 4ROWS GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CGRID VT SLOTTED HDR 30 SAU 10CK datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf