Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0785187R000A9L
Y0785187R000A9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0785187R000A9L
Brief Description
RES 187 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Datasheet Download
Y0785187R000A9L.pdf
Availability of Y0785187R000A9L
QUANTITY
Y0785187R000A9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0785187R000A9L
Internal Part NumberEIS-Y0785187R000A9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)187
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0785187R000A9L
Y0785187R000A9L Details Description
Related parts for Y0785187R000A9L
CONN HEADR BRKWAY .100 34POS STR datasheet.pdf
CONN HEADR LOPRO 20POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG DUAL 44POS datasheet.pdf
CORD GFCI MANUAL 30A 240VAC datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE 600V 16A TERM BLK datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 13C OLIVE datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 5W SMBJ datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf