Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078519R1000B9L
Y078519R1000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y078519R1000B9L
Brief Description
RES 19.1 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y078519R1000B9L.pdf
Availability of Y078519R1000B9L
QUANTITY
Y078519R1000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078519R1000B9L
Internal Part NumberEIS-Y078519R1000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078519R1000B9L
Y078519R1000B9L Details Description
Related parts for Y078519R1000B9L
JUMPER-H1500TR/A3048W/H1500TR 8" datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.3W 6TSSOP datasheet.pdf
KIT DEMO FOR DS3153 datasheet.pdf
IC CTRLR POWER DIST 12V 8-SOIC datasheet.pdf
ADAPTER 208-PQFP LATTICEECP2 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 16KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 29.4K OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf