Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0785600R000T9L
Y0785600R000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0785600R000T9L
Brief Description
RES 600 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0785600R000T9L.pdf
Availability of Y0785600R000T9L
QUANTITY
Y0785600R000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0785600R000T9L
Internal Part NumberEIS-Y0785600R000T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)600
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0785600R000T9L
Y0785600R000T9L Details Description
Related parts for Y0785600R000T9L
CONN HEADER LOPROFILE 1POS .100 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 19A TO-220 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 22POS datasheet.pdf
CARD EDGE 72POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM SMD datasheet.pdf