Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078625K0000T0L
Y078625K0000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y078625K0000T0L
Brief Description
RES 25K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y078625K0000T0L.pdf
Availability of Y078625K0000T0L
QUANTITY
Y078625K0000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078625K0000T0L
Internal Part NumberEIS-Y078625K0000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)25k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078625K0000T0L
Y078625K0000T0L Details Description
Related parts for Y078625K0000T0L
IC 5DVR/5RCVR RS232 5V 44-MQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP SOT23-8 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.5UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT VERT SCSI 29POS T/H datasheet.pdf
CONN TERM BLK 9POS 2.54MM R/A BK datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 700MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 125MW 0402 datasheet.pdf
RES SMD 965 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf