Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07862K30800T9L
Y07862K30800T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y07862K30800T9L
Brief Description
RES 2.308K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y07862K30800T9L.pdf
Availability of Y07862K30800T9L
QUANTITY
Y07862K30800T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07862K30800T9L
Internal Part NumberEIS-Y07862K30800T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.308k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07862K30800T9L
Y07862K30800T9L Details Description
Related parts for Y07862K30800T9L
RECT BRIDGE 50A 400V WIRE LEADS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 18MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 12"L X 12"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS SKT datasheet.pdf
HAN TC250 FEMALE CONTACT 35MM datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf