Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078650R0000V9L
Y078650R0000V9L picture photo
Mfg. Part Number
Y078650R0000V9L
Brief Description
RES 50 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Datasheet Download
Y078650R0000V9L.pdf
Availability of Y078650R0000V9L
QUANTITY
Y078650R0000V9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078650R0000V9L
Internal Part NumberEIS-Y078650R0000V9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)50
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078650R0000V9L
Y078650R0000V9L Details Description
Related parts for Y078650R0000V9L
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 2000UF 400V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 66.66MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SCR FAST SW 800V 250A TO200AB datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 50POS datasheet.pdf
MICRO 37C P 20" WHT JACKS datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
CAP TRIM 9-120PF 100V THRU HOLE datasheet.pdf