Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078922R0000D0L
Y078922R0000D0L picture photo
Mfg. Part Number
Y078922R0000D0L
Brief Description
RES 22 OHM 0.3W 0.5% RADIAL
Datasheet Download
Y078922R0000D0L.pdf
Availability of Y078922R0000D0L
QUANTITY
Y078922R0000D0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078922R0000D0L
Internal Part NumberEIS-Y078922R0000D0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078922R0000D0L
Y078922R0000D0L Details Description
Related parts for Y078922R0000D0L
IC OPAMP GP 65MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 330PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZA16 M20 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.5A 215 MOHM TH datasheet.pdf
RES 15.858K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf