Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0793121R000T0L
Y0793121R000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0793121R000T0L
Brief Description
RES 121 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0793121R000T0L.pdf
Availability of Y0793121R000T0L
QUANTITY
Y0793121R000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0793121R000T0L
Internal Part NumberEIS-Y0793121R000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)121
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0793121R000T0L
Y0793121R000T0L Details Description
Related parts for Y0793121R000T0L
CAP CER 0.018UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 11.5 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
POE INJECTOR 16.2W 18V DESKTOP datasheet.pdf
MODULE POWER DC/DC POL 3A datasheet.pdf
IC MPU SITARA 800MHZ 515FCBGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 132 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CB RELAY 1 FORM C 35A 12V datasheet.pdf