Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y079324K4200T9L
Y079324K4200T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y079324K4200T9L
Brief Description
RES 24.42K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y079324K4200T9L.pdf
Availability of Y079324K4200T9L
QUANTITY
Y079324K4200T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y079324K4200T9L
Internal Part NumberEIS-Y079324K4200T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.42k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y079324K4200T9L
Y079324K4200T9L Details Description
Related parts for Y079324K4200T9L
JUMPER-H1507TR/A3049S/H1505TR 5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TAPE UHMW POLY FILM 3/4" X 5YD datasheet.pdf
RES 698K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE 20POS DUAL NATURAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 BRASS 15MM datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 45W 48V DUAL 15A datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 200MA 1.55 OHM datasheet.pdf