Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y079334R0000B9L
Y079334R0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y079334R0000B9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 34 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y079334R0000B9L.pdf
Availability of Y079334R0000B9L
QUANTITY
Y079334R0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y079334R0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y079334R0000B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRCK
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y079334R0000B9L
Y079334R0000B9L Details Description
Related parts for Y079334R0000B9L
RES 232 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - MKS20K/MC20M/MCE20K datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25 OHM 1% 25W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 13 BLK datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 35NS 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAUTION FIBER OPTIC MRKR 3.5X2.0 datasheet.pdf
IC ZERO DELY CLK BUFF 1:9 16SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf