Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y112121K5000T9R
Y112121K5000T9R picture photo
Mfg. Part Number
Y112121K5000T9R
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 0.16W 2512
Datasheet Download
Y112121K5000T9R.pdf
Availability of Y112121K5000T9R
QUANTITY
Y112121K5000T9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y112121K5000T9R
Internal Part NumberEIS-Y112121K5000T9R
SeriesSMR1D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.16W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y112121K5000T9R
Y112121K5000T9R Details Description
Related parts for Y112121K5000T9R
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 56K OHM 0404 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 4POS 5.08MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC DGTL POT 4CH 100K 20QFN datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 4.95MM datasheet.pdf
RES 1.13M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 3A 430 MOHM SMD datasheet.pdf