Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y112191R0000B9L
Y112191R0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y112191R0000B9L
Brief Description
RES SMD 91 OHM 0.1% 1/4W J LEAD
Datasheet Download
Y112191R0000B9L.pdf
Availability of Y112191R0000B9L
QUANTITY
Y112191R0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y112191R0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y112191R0000B9L
SeriesSMR1D
PackagingBulk
Resistance (Ohms)91
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y112191R0000B9L
Y112191R0000B9L Details Description
Related parts for Y112191R0000B9L
DIODE ARRAY GP 1000V 30A TO247 datasheet.pdf
IC CURR-LIMIT PWR-DIST SW 8-SOIC datasheet.pdf
INTERFACE CABLE 5M V680HAM91/81 datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.080DIA GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 55MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf