Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1169125R000A9L
Y1169125R000A9L picture photo
Mfg. Part Number
Y1169125R000A9L
Brief Description
RES SMD 125OHM 0.05% 0.6W J LEAD
Datasheet Download
Y1169125R000A9L.pdf
Availability of Y1169125R000A9L
QUANTITY
Y1169125R000A9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1169125R000A9L
Internal Part NumberEIS-Y1169125R000A9L
SeriesSMR3D
PackagingBulk
Resistance (Ohms)125
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case3017 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height0.122" (3.09mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1169125R000A9L
Y1169125R000A9L Details Description
Related parts for Y1169125R000A9L
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN 204POS R DDR3 SDRAM SODIMM datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 43MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf