Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1169125R000B9L
Y1169125R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y1169125R000B9L
Brief Description
RES SMD 125 OHM 0.1% 0.6W J LEAD
Datasheet Download
Y1169125R000B9L.pdf
Availability of Y1169125R000B9L
QUANTITY
Y1169125R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1169125R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y1169125R000B9L
SeriesSMR3D
PackagingBulk
Resistance (Ohms)125
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case3017 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height0.122" (3.09mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1169125R000B9L
Y1169125R000B9L Details Description
Related parts for Y1169125R000B9L
WIRE MARKER HT SHR 1" WHT 100/RL datasheet.pdf
SSR GN IP20 10A/240VAC DC INPUT datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX 4MM 6.69" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 8.25MM datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DANGER, 3 X 2, 250/RL datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 30ppm 10pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf