Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y11726K65000T0W
Y11726K65000T0W picture photo
Mfg. Part Number
Y11726K65000T0W
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 1/10W 0805
Datasheet Download
Y11726K65000T0W.pdf
Availability of Y11726K65000T0W
QUANTITY
Y11726K65000T0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y11726K65000T0W
Internal Part NumberEIS-Y11726K65000T0W
SeriesVSM
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y11726K65000T0W
Y11726K65000T0W Details Description
Related parts for Y11726K65000T0W
IC OPAMP GP 50MHZ 8CDIP datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
KIT EVAL DEMO FOR TLV320DAC32 datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.033UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG RED 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1A 215 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 910NH 685MA 240 MOHM datasheet.pdf