Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1453688R200T9L
Y1453688R200T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y1453688R200T9L
Brief Description
RES 688.2 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y1453688R200T9L.pdf
Availability of Y1453688R200T9L
QUANTITY
Y1453688R200T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1453688R200T9L
Internal Part NumberEIS-Y1453688R200T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)688.2
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1453688R200T9L
Y1453688R200T9L Details Description
Related parts for Y1453688R200T9L
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1.5W SMA datasheet.pdf
RES SMD 1.54 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN HDR 82POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 440VAC AXIAL datasheet.pdf