Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14538K30700V9L
Y14538K30700V9L picture photo
Mfg. Part Number
Y14538K30700V9L
Brief Description
RES 8.307K OHM 0.6W 0.005% RAD
Datasheet Download
Y14538K30700V9L.pdf
Availability of Y14538K30700V9L
QUANTITY
Y14538K30700V9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y14538K30700V9L
Internal Part NumberEIS-Y14538K30700V9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.307k
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y14538K30700V9L
Y14538K30700V9L Details Description
Related parts for Y14538K30700V9L
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
IC ADC LP 10-BIT 133KHZ 20-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A/0.1A D2PAK datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.4KV 1200A DO200AB datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-4.9V 10W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
VARISTOR 324V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf