Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1454100K000V0L
Y1454100K000V0L picture photo
Mfg. Part Number
Y1454100K000V0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100K OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Datasheet Download
Y1454100K000V0L.pdf
Availability of Y1454100K000V0L
QUANTITY
Y1454100K000V0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1454100K000V0L
Internal Part NumberEIS-Y1454100K000V0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1454100K000V0L
Y1454100K000V0L Details Description
Related parts for Y1454100K000V0L
IC CPLD 72MC 5NS 100TQFP datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 2.7V 1CH SPI 8TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 0.5A DPAK datasheet.pdf
SENSOR LIQ IND LOW AIR -40-125C datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 7/16 UNF 5V 12" datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 24TQFN datasheet.pdf
CONN HEADER PA 15POS SIDE SMT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 4-SOP datasheet.pdf
HEADER SOLDER CUP 2.54MM datasheet.pdf
2P, RAST 5 TAB HEADER, THV datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf