Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1454600R000T9L
Y1454600R000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y1454600R000T9L
Brief Description
RES 600 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y1454600R000T9L.pdf
Availability of Y1454600R000T9L
QUANTITY
Y1454600R000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1454600R000T9L
Internal Part NumberEIS-Y1454600R000T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)600
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1454600R000T9L
Y1454600R000T9L Details Description
Related parts for Y1454600R000T9L
IC SUPERVISOR CPU I2C 8-MSOP datasheet.pdf
MCU 32BIT 64K FLASH 100-TQFP datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
26+26 DIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS 1MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A DO214AC datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf