Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145528K0000F0W
Y145528K0000F0W picture photo
Mfg. Part Number
Y145528K0000F0W
Brief Description
RES SMD 28K OHM 1% 1/5W 1506
Datasheet Download
Y145528K0000F0W.pdf
Availability of Y145528K0000F0W
QUANTITY
Y145528K0000F0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y145528K0000F0W
Internal Part NumberEIS-Y145528K0000F0W
SeriesVSM
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1506
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y145528K0000F0W
Y145528K0000F0W Details Description
Related parts for Y145528K0000F0W
FIXED IND 2NH 1.04A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SMB datasheet.pdf
HEAT SINK 32.5 X 32.5 X 14.5MM datasheet.pdf
CONN SOCKET 13.5-15.5AWG TIN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
FIXED IND 1.1NH 330MA 100 MOHM datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf