Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y161135K0000A9W
Y161135K0000A9W picture photo
Mfg. Part Number
Y161135K0000A9W
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 35K OHM 0.05% 0.3W 2010
Datasheet Download
Y161135K0000A9W.pdf
Availability of Y161135K0000A9W
QUANTITY
Y161135K0000A9W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y161135K0000A9W
Internal Part NumberEIS-Y161135K0000A9W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesVSM
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)35k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y161135K0000A9W
Y161135K0000A9W Details Description
Related parts for Y161135K0000A9W
IC CPLD 192MC 10NS 160LQFP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR SNGL 8-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 220K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SIGNAL CONDITIONING datasheet.pdf
POWER CORD IEC 7' GRAY datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
EL228 W DUAL DC PWR SUP datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 4POS datasheet.pdf