Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y162733K2000F9R
Y162733K2000F9R picture photo
Mfg. Part Number
Y162733K2000F9R
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/2W 2010
Datasheet Download
Y162733K2000F9R.pdf
Availability of Y162733K2000F9R
QUANTITY
Y162733K2000F9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y162733K2000F9R
Internal Part NumberEIS-Y162733K2000F9R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y162733K2000F9R
Y162733K2000F9R Details Description
Related parts for Y162733K2000F9R
RES ARRAY 8 RES 47 OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 745MA 220 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 18DIP datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 100K SPI 8DFN datasheet.pdf
SENSOR AIRFLOW 30 SCCM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf