Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y162834R0000B0W
Y162834R0000B0W picture photo
Mfg. Part Number
Y162834R0000B0W
Brief Description
RES SMD 34 OHM 0.1% 3/4W 2512
Datasheet Download
Y162834R0000B0W.pdf
Availability of Y162834R0000B0W
QUANTITY
Y162834R0000B0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y162834R0000B0W
Internal Part NumberEIS-Y162834R0000B0W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesVSMP
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)34
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y162834R0000B0W
Y162834R0000B0W Details Description
Related parts for Y162834R0000B0W
IC Z8 GP MCU 4K OTP 20DIP datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 800MA 320 MOHM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.2A 6SON datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V DO213AB datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC XO 150.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP 1000 UF 20% 35 V datasheet.pdf